انجام پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری

اگر در مرحله انتخاب موضوع دقیق و حساب کار کرده باشیم با برداشتن یک گام درست و قدرتمند دیگر، انجام پروپوزال هموار شده و به راحتی در شورای پژوهشی به تایید خواهد رسید.

پروپوزال اساس پایان نامه و شاید مهمترین مرحله از  انچام پایان نامه میباشد.

در دانشگاه های مختلف پروپوزال با فرمت های مختلف ارائه میشود ولی درکل یک پروپوزال شامل قسمتهاییست که غالبا در تمامی فرمتها مشترکند .

اهداف فرعی و اصلی ، فرضیات تحقیق ، ابزار تحقیق ، جنبه ی نوآوری تحقیق از قسمت های اصلی پروپوزال هستند.

پروپوزال بدون برنامه نگارش نمیشود، زمان و دقت بیشتری نسبت به قسمت های دیگر پایان نامه نیاز دارد . برای دانشجویی که اولین بار در این مسیر قدم بر میدارد نگارش پروپوزال دشوار خواهد بود .

پژوهشگران ما با تجربه انجام چندین و چند پروپوزال این مسیر را کوتاه خواهند کرد . معمولا در پروپوزال از منابع به روزتر و غالبا لاتین استفاده میشود.

این منابع میتواند کتاب یا مقاله معتبری باشد که مورد استفاده پژوهشگران در سراسر دنیاست. منابعی که در پروپوزال استفاده میشود ارتباط بسیار نزدیک با موضوع پروپوزال داراست و وجه تمایز موضوع پایان نامه شما با این مقالات باید کاملا مشخص باشد.

مدت زمانی که صرف میشود تا پروپوزال کارشناسی ارشد توسط گروه مشاوران شریف انجام شود بین یک تا دو هفته متغیر هست و این مدت زمان برای پروپوزال دکتری به حدود یک ماه افزایش می یابد.

بعد از نگارش پروپوزال و بازنگری استاد راهنما و رفع ایردات احتمالی پروپوزال در گروه پژوهشی مورد بررسی قرار میگیرد و اگر اصلاحاتی وارد باشد توسط گروه ما به سرعت انجام میشود و پروپوزال به تایید رسیده و دانشجو تا 6 ماه (در بعضی دانشگاه ها کمتر) فرصت خواهند داشت پروپوزال را اجرایی و پایان نامه خود را انجام دهند.

توصیه میشود پروپوزال و پایان نامه با هم واگذر شوند زیرا هم از نظر هزینه ای برای شما به صرفه تر خواهد بود و هم تضمین انجام پایان نامه را خواهید داشت.

متاسفانه شاهدیم افرادی سودجو برای به تایید رساندن پروپوزال مواردی غیر قابل انجام در پروپوزال طرح میکنند و بعد از تایید پروپوزال برای ادامه ی مسیر شما را تنها میگذراند یا هزینه ی بالاتری را به شما تحمیل میکنند.

باید توجه داشت بعد از تایید پروپوزال شما ملزم به اجرای کامل آن هستید ، پس اگر خود تصمیم به نگارش پروپوزال دارید توصیه میشود تا حد امکان پروپوزال کلی نوشته شود تا اگر مسیر اجرای آن با شکلی مواجه شدید امکان تغییر مسیر وجود داشته باشد .

نمونه پروپوزال مهندسی کامپیوتر


انجام پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه

هزینه انجام پروپوزال

هزینه انجام پایان نامه

مشاوره و آموزش پایان نامه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *